Książka

Jak uniknąć ryzyka nadużyć i wizyty o 6 rano

Nadużycia gospodarcze to obecnie największe zagrożenie dla zarządzających

 • Powodują wielkie straty (nawet 5% przychodów wg. ACFE)
 • Kreują ogromne ryzyko odpowiedzialności karnej i cywilnej za tzw. niedopełnienie obowiązków. Kto z nas nie słyszał o słynnych zatrzymaniach prezesów i urzędników.
Już dzisiaj zamów taniej w przedsprzedaży.
Planowany czas dostarczenia do końca maja.
40.00
?

Co da Ci
ta książka

Każdy menadżer jest jak saper – autoryzuje setki transakcji, często nie wiedząc co się za nimi kryje. Jeden błąd i zarzuty tzw. niegospodarności gotowe.

 • 65 praktycznych porad jak skutecznie wykrywać i przeciwdziałać nadużyciom, a także co zrobić w przypadku poważnych podejrzeń wobec pracowników
 • Porady te to wynik 20 lat doświadczeń. Możesz je wdrożyć teraz i pozostać bezpiecznym
 • 48 prawdziwych przykładów tzw. „case study”, dających możliwość nauki na bolesnych błędach innych
 • Wskazówki jak wdrożyć przepisy dotyczące tzw. sygnalistów, aby uniknąć sankcji (dyrektywa Parlamentu Europejskiego dotycząca ochrony sygnalistów musi zostać wdrożona w Polsce do 31 grudnia 2021)
 • Komentarze i analizy prawne dotyczące odpowiedzialności karnej i cywilnej z tytułu niedopełnienia obowiązków i metod jej ograniczenia
 • Wiedzę jak ograniczyć ryzyko strat oraz poważnej odpowiedzialności zarządczej

Książka skierowana jest dla:

 • tych menadżerów i urzędników, którzy chcą działać i nie bać się ryzyka nadużyć (alternatywnie przez jakiś czas można nie podpisywać niczego ale jak długo?)
 • audytorów i kontrolerów wewnętrznych, których zadaniem jest obrona organizacji przed nadużyciami
 • właścicieli firm
 • szefów działów zakupowów
 • dyrektorów finansowych i głównych księgowych
 • pracowników służb, które zajmują się zwalczaniem nadużyć (policjantów i prokuratorów, ale także i sędziów)
 • dziennikarzy śledczych zajmujących się sprawami nadużyć gospodarczych

Tytuł

Obrazek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quis est tam dissimile homini. Graecis hoc modicum est: Leonidas, Epaminondas, tres aliqui aut quattuor;

Quae quo sunt excelsiores, eo dant clariora indicia naturae. Duo Reges: constructio interrete. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Sed mehercule pergrata mihi oratio tua.

Nunc haec primum fortasse audientis servire debemus. Huic mori optimum esse propter desperationem sapientiae, illi propter spem vivere. De malis autem et bonis ab iis animalibus, quae nondum depravata sint, ait optime iudicari. Ait enim se, si uratur, Quam hoc suave! dicturum.

Recenzje

O autorach:

Wojciech Dudziński

Wojciech Dudziński

Nazywam się Wojciech Dudziński i jestem audytorem śledczym z wieloletnim stażem m.in. w audytorskich firmach z tzw. Wielkiej Czwórki oraz amerykańskim biegłym specjalistą ds. wykrywania nadużyć, a także prezesem firmy Fraud Control. Pracowałem dla ONZ w Kosowie, przeprowadziłem setki audytów dochodzeniowych zarówno w polskich jak i zagranicznych firmach. Z 20 letniej praktyki wiem jak wielkim zagrożeniem dla organizacji i ich zarządzających są nadużycia gospodarcze. W niniejszej książce przedstawiam najbardziej skuteczne metody i techniki wykrywania i przeciwdziałania nadużyciom gospodarczym w organizacjach.

Mec. Maciej Zaborowski i mec. Piotr Szczepanek

Od 2015 mec. Maciej Zaborowski jest partnerem zarządzającym w Kancelarii Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska. W praktyce adwokackiej prowadzi głównie sprawy karne, sprawy cywilne z zakresu dóbr osobistych i prawa prasowego oraz sprawy tzw. kredytów frankowych przeciwko bankom. Jest także wykładowcą na aplikacji adwokackiej w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Ekspert Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie zmian w prawie karnym. Współautor nowelizacji do kodeksu karnego, kodeksu karnego wykonawczego, kodeksu postępowania karnego, w tym m.in. dotyczącej tzw. konfiskaty rozszerzonej, rozszerzonej odpowiedzialności karnej biegłych sądowych, tzw. przestępstwa niealimentacji oraz odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. Ekspert Ministerstwa Aktywów Państwowych. Dnia 21 listopada 2019 ponownie wybrany przez Sejm RP na sędziego Trybunału Stanu.

R. Pr. dr Radosław L. Kwaśnicki

Założyciel i Partner Zarządzający RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL i Partnerzy – radcowie prawni i adwokaci sp. p., kancelarii wyspecjalizowanej w sporach korporacyjnych, procesach odszkodowawczych, obsłudze korporacyjnej spółek oraz transakcjach fuzji i przejęć (M&A). Ekspert Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Dr hab. Dominika Wajda

Dr hab. Dominika Wajda

Adiunkt w Katedrze Prawa Handlowego w Instytucie Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny w Warszawie. Ekspert Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Dr Krzysztof Wąsowski

Adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Prawa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, współtwórca ośrodka skupiającego prawnicze środowiska intelektualne Wisdom-Law-People

Książka
Zamów teraz w przedsprzedaży
40.00